Ankastre Fırın Tavsiyesi 2024 – Yorum, İnceleme, Öneri

En iyi ankastre fırın tavsiyesi evini yeniden tasarlayanlar veya yeni evini dizenler için sıkça aranan bir konu olmaya devam ediyor. En kaliteli ankastre hangisi, ankastre seçerken nelere dikkat edilmeli, ankastre yorumları, ankastre incelemeleri ve ankastre yorumları şu an için en çok merak edilen başlıklar arasında yer alıyor. Kendiniz daha önce kullanmadıysanız ve evinizdekini değiştirecekseniz bu tip soruları sormanız son derece normal. Çünkü kullandığınız ankastreden memnun değilseniz değişirsiniz. Yenisini alırken de bir başkasının yorumlarına, önerilerine veya incelemelerine ihtiyaç duyarsınız. Öncelikle ankastre fırın önerileri ile alacağınız üründen bahsedelim. Bu ürünlerle çok lezzetli yiyecekler pişirebilirsiniz. Yorumlarda da bahsedeceğimiz üzere pişirmesi kolay, temizlemesi hızlı ve zorluk çıkarmayan, ayarında pişiren kaliteli ankastre fırın modelleri her ev hanımının isteyeceği ve arzulayacağı şey. Ankastre fırın bir ev için çamaşır makinesi ve buz dolabı kadar önemli bir ev gerecidir. O yüzden ürününüzü alırken kaliteli ankastre almayı öncelik kabul edin.

Ankastre Fırın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ankastre alırken nelere dikkat edilmeli konusuna gelecek olursak;

 1. A veya A+ sınıfı bir ankastre fırın olmalı. Bu diğer beyaz eşyaları gibi eski tip olmadığını gösterir. Yemekleriniz sağlıksız pişmez.
 2. Hacmi geniş olmalı. Bu da birden fazla alanda aynı anda yemek pişirmenize olanak tanır. Enerji tasarrufu noktasında işinizi kolaylaştıracak bir nokta. Çünkü aynı anda aynı amaçla pişireceğiniz yemekler olabilir. Hacim için 60-80 litre gibi bir hacim işinizi pek ala görecektir. Az olmasın ama çok olabilir. Ankastre modellerinin güzel bir özelliği de bu. Aynı anda birden fazla çeşit pişirebiliyorsunuz.
 3. Pişirme fonksiyon sayısı fazla olmalı. Bu da yemeklerinizin çeşidiyle alakalı bir konu. Pişireceğiniz yemeğin ne derecede pişeceğini bilemiyor olabilirsiniz. Bu fonksiyon sayesinde rahatlıkla yemeğinizi fırına verebilir ve dereceyi otomatik şekilde ayarlayabilirsiniz.
 4. Saat tutma özelliği olmalı. Bu başlangıç çok gelişmiş orta sınıf ankastre fırınlarda olmayabilecek bir özellik. Yine fonksiyonlara bağlı olarak ne kadar pişirildiğini gösterir saat yardımıyla daha rahat hareket edebilirsiniz.
 5. Kurulumun gerektiği unutulmamalı. Satın aldığınız yer kurulum garantisi veriyorsa bunu almak daha mantıklıdır. Bu ekstra masraf çıkmaması açısından işinize yarayabilir. Başka bir servisin kurulumu yapması garantili ankastre modelinizi garantiden çıkarabilir. Bu noktada da dikkatli olmak gerekiyor.
 6. Mutfağınıza uygun renk ve ebatta olmalı. Bu zaten alınırken dikkat edilecek en önemli maddelerden biri. Uymayan fırını takmak için ek masraf çıkabilir.
 7. Raf sayısı 3 veya daha fazla olmalı. Bu aslında fırınlar için standart bir sayı. Ancak rafsız veya 2 raflı fırınlar da sizi zor sokabilir.
 8. Fonksiyonel fırın olmalı. Fırında yemek dışında ızgara yapılabilir, ekmek mayalama yapılabilir, yoğurt da yapılabilir, buz da çözülebilir. Bu tip işlevlerinin olması ankastre fırınınızı özel kılacaktır.
 9. Kendini temizleyen fırın olmalı. Bu çok ütopik bir istek olsa da şayet bu tip bir ankastre fırın bulursanız almanızı öneririz. Temizlik konusu ankastre fırın modellerinde önemli bir konudur.

Yukarıda saydığımız maddelerin birçoğu ankastre fırın tavsiyeleri listemiz için önemli aşamalar. Birkaçı çok önemli olmasa da kaliteli ankastre tercihiniz için dikkatli olmalısınız.

Ankastre Fırın Tavsiyesi 2021 - Yorum, İnceleme, Öneri

Ankastre Fırın Tavsiyesi 2021 – Yorum, İnceleme, Öneri

back to menu ↑

Ankastre Fırın Tavsiyesi 2021

Siemens HB514FBR0T Siyah Ankastre Fırın

Siemens HB514FBR0T Siyah Ankastre Fırın
Siemens HB514FBR0T Siyah Ankastre Fırın

OLUMLU YORUMLAR:

 • Genel olarak memnunuz.
 • Fiyatı da piyasaya göre uygun.
 • Mağazalarda çok daha pahalı, çok memnunum.
 • Aynı gün kurabiye yaptım. Homojen pişirdi.
 • Kek tavuk et börek hepsini güzel bir şekilde pişiriyor
 • Çok kaliteli bir ürün. Kolay temizleniyor.
 • Tam ayarında pişiriyor.
 • Servisleri çok ilgili.
 • Bir derin bir normal tepsi ile ızgarası var.
 • İlk denemede harika pişirdi.

OLUMSUZ YORUMLAR:

 • Sanki hiç ısıtmıyor.
 • Kendi kendine temizlime özelliği olsaydı daha güzel olurdu.
 • Eşit pişirmiyor. Üst tepsinin üstü pişiyor altı çiğ kalıyor.
 • Kargo rezaleti.
 • Daireme gelin dedim, kapıya bıraktılar.

Yorumlar

   Leave a reply

   İyi List
   Logo